۸۰ درصد مردم روش غیرمستقیم مدیریت سهام عدالت را انتخاب کردند / پذیرش سفارش فروش از فردا

تاریخ انتشار : سه‌شنبه، 6 خرداد 1399

نبض بازار: حسین فهیمی، سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت گفت: حقوق مختلفی سهام دار دارد و یکی از جنبه‌های آن حق فروش سهام است. جنبه مهم آن نظارت سهام‌دار بر روی سهام است که باعث رونق تولید می‌شود. سهام‌داران با مراجعه به بانک می‌توانند درخواست فروش بدهند.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت در پاسخ به این سوال که چه کسانی می‌توانند به بانک‌ها وکالت فروش سهام خود را بدهند، گفت: افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند از ششم خرداد به بانک‌ها سفارش دهند.

تصمیم برای فروش سهام عدالت برای موارد اضطرار است

فهیمی با بیان اینکه از سه‌شنبه سفارش فروش پذیرفته می‌شود، افزود: سهام عدالت از ۳۶ شرکت برتر بورسی است و ارزش نگهداری بلندمدت دارد. ۸۰ درصد از سهام‌داران روش غیرمستقیم مدیریت سهام را انتخاب کرده‌اند.

فهیمی افزود: تصمیم برای فروش برای موارد اضطرار است و این خود بازار را متعادل خواهد کرد.

سخنگوی ستاد سهام عدالت گفت: برای احراز هویت نیازی به حضور فیزیکی افراد در دفاتر پیشخوان دولت نیست.

فهیمی افزود: شرایط استفاده از سامانه الکترونیک سهام عدالت در سایت سجام به طور واضح توضیح داده شده است به طوری که افراد از ۸ خرداد با مراجعه به این سایت دیگر نیازی به حضور فیزیکی در دفاتر پیشخوان دولت برای احراز هویت ندارند. افراد می‌توانند علاوه بر دفاتر پیشخوان به بانک‌ها و دفاتر کارگزاری برای احراز هویت خود مراجعه کنند. کسانی که سهام خود را نگه داشته‌اند از امکانات شرکت، سود و نظارت بهره‌مند خواهند شد.

وی درباره امکان مجدد ثبت‌نام برای کسانی که سهام ندارند، گفت: فعلا امکان ثبت‌نام نیست.