رونق خرید و فروش خانه‌های میلیاردی در تهران / بیشترین استقبال از خانه‌های چند متری است؟

تاریخ انتشار : شنبه، 10 خرداد 1399

 نبض بازار: بیش از نیمی از معاملات مسکن تهران مربوط به خانه‌های میلیاردی است.

 قیمت مسکن تهران در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ با رشد ۱۱ درصدی طی یک ماه به ۱۶٫۹ میلیون تومان رسیده است.

گزارش بانک مرکزی نشان می‌دهد تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۱۱ هزار و ۳۱۰ فقره رسیده که نسبت به ماه قبل ۸۱۰ درصد افزایش داشته است. به نظر می‌رسد این میزان رشد ماهانه معاملات مسکن تهران بی‌سابقه‌ای بوده است.

اما بیشترین معاملات در تهران مربوط به خانه‌های چند متری و چند میلیونی بوده است؟ آمار معاملات مسکن نشان می‌دهد بیشترین سهم خرید و فروش مسکن در اردیبهشت ماه امسال مربوط به خانه‌های ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی بوده است.

در اردیبهشت ماه امسال خانه‌های ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومانی با سهم ۱۰٫۶ درصدی، بیشترین میزان معاملات را به خود اختصاص داده‌اند. خانه‌های ۶۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومانی نیز در رتبه بعدی قرار دارد.

 

 

همچنین گزارش معاملات مسکن تهران نشان می‌دهد در اردیبهشت ماه امسال بیش از ۵۴ درصد معاملات مربوط به خرید و فروش خانه‌های میلیاردی بوده، به طوری که خانه‌های چهار میلیارد تومانی به تنهایی ۸٫۷ درصد از کل معاملات مسکن تهران را به خود اختصاص داده‌ است.

بررسی معاملات مسکن در اردیبهشت ماه امسال نشان می‌دهد بیشترین خرید خانه مربوط به خانه‌های ۵۰ تا ۶۰ متری بوده که ۱۵ درصد از کل معاملات را به خود اختصاص داده است.