بورس سه‌شنبه چگونه بازگشایی شد؟ / رشد ۱۰ هزار واحدی شاخص به لطف گروه خودرویی و بانکی

تاریخ انتشار : سه‌شنبه، 27 خرداد 1399

نبض بازار: در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۱۰ هزار واحدی وارد کانال یک میلیون و ۲۱۰ هزارتایی شد که بیشترین تاثیر را در این رشد نماد «خودرو» داشت.

در آغاز معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل با رشدی ۹ هزار واحدی شروعی سیز را به ثبت رساند. معاملات امروز بازار در حالی آغاز شده که اختلال در هسته معاملاتی کاملا مشهود بوده و به روزرسانی تابلو قیمت و ثبت سفارش در کارگزاری‌ها با مشکلات فراوانی مواجه است.

 

 

پس از گذشت ۵۰ دقیقه از آغاز بورس، بیش از ۵۱۴ هزار معامله انجام شد که طی آن ۲ میلیارد و ۳۴۰ میلیون سهم با ارزشی بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد ریال دادوستد شده است. در میان نمادهای بورسی یه نماد خودرو، وپاسار و وتجارت بیشترین تاثیر مثبت را داشتند و دو غول بورسی فولاد و فملی با معامله در محدوده منفی بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشته‌اند.

 

 

در معاملات فرابورسی نیز دو نماد فرابورس و دی عملکرد مثبتی داشته و ذوب و شاوان نیز تاثیر منفی بر شاخص فرابورس داشته‌اند. ارزش معاملات در این بازار حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال بوده است.

معاملات امروز در حالی پیگیری می‌شود که گروه‌های خودرویی و بانکی با افزایش تقاضا مواجه شده و اکثر نمادهای این گروه با صف خرید همراه هستند. در گروه فلزات اساسی و پالایشی اما فشار عرضه بیش از تقاضا بوده و معاملات نمادهای این گروه بیشتر متعادل دنبال می‌شود.

با توجه به تعطیلی فردا، امروز آخرین روز کاری بورس در این هفته خواهد بود و شنبه هفته آینده معاملات بورس در بهار امسال پایان می‌رسد.