روش جدید فروش روغن موتور با چندین برابر قیمت مصوب در بازار

تاریخ انتشار : پنجشنبه، 16 مرداد 1399

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با بیان اینکه شرکت‌های دولتی موظف به درج قیمت روی محصولات خود هستند، گفت: متأسفانه تعیین نرخهای دستوری در بازار باعث شده برخی تولیدکنندگان بخشی از محصولات را با قیمت مصوب و بخشی را بدون قیمت راهی بازار کنند.

علیرضا نیک آیین در رابطه با قیمت روغن موتور در بازار، اظهار داشت متاسفانه تعیین قیمت های دستوری در بازار باعث شده تا برخی از تولیدکنندگان بخشی از محصولات خود را با قیمت مصوب و بخشی از محصولات را بدون قیمت راهی بازار کنند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران با بیان اینکه البته شرکت‌های دولتی موظف به درج قیمت بر روی محصولات خود هستند، افزود: تعدادی از شرکت های خصوصی که الزامی به درج  قیمت بر روی محصولات خود ندارند آنها را بدون قیمت وارد بازار کرده و با چندین برابر قیمت به فروش می رساند.

وی اضافه کرد: در این شرایط مصرف کننده وضعیت بلاتکلیفی دارد و نمی‌تواند روغن را با قیمت مصوب در بازار خریداری کند حتی در برخی از شرایط مصرف کننده مجبور است قیمت روغنی که دولت تعیین کرده را با چندین برابر قیمت از بازار خریداری کند. نیک آیین با تاکید بر اینکه قیمت‌های دستوری بلای جان برخی از بخش‌ها از جمله تولیدکنندگان روغن موتور شده است، گفت: جالب اینجاست برخی از شرکت های پتروشیمی ها روغن های پایه را به جای عرضه به تولیدکنندگان روغن موتور صادر کرده و همین موضوع عامل شده تا آنها نتوانند مواد اولیه لازم را با قیمت مناسب خریداری و در نهایت هم قیمت تمام شده کالا برای آنها افزایش قابل توجهی پیدا می‌کند.