دو ماسک جدید و متفاوت از اپل در راه است

تاریخ انتشار : پنجشنبه، 20 شهريور 1399

اپل به‌عنوان یکی از شرکت‌هایی که از موج همه‌گیری کرونا در امان نبوده، اقدام به طراحی دو مدل ماسک جدید کرده است. هدف اپل از طراحی این ماسک‌ها کمک به کارمندان شرکت‌‌ها و فروشگاه‌های خرده فروشی است که مجبور هستند در شرایط فعلی در محل کار خود حاضر شوند و لازم است ماسک مناسبی در اختیار داشته باشند.

ماسک‌های جدید اپل تحت نام‌های «Apple Face Mask» و «Apple ClearMask» توسط تیم‌های مهندسی و طراحی صنعتی این شرکت طراحی و تولید شده‌اند.

«Apple Face Mask» با طراحی سه لایه، مانند بسیاری از ماسک‌های پارچه‌ای، ورود و خروج ذرات ریز را فیلتر می‌کند. کاربران می‌توانند 5 بار این ماسک را شسته و مجددا استفاده کنند. طراحی مثلث‌شکل ماسک، باعث می‌شود تا بینی در موقعیت خوبی داخل ماسک قرار بگیرد و حین استفاده از بروز بخار روی شیشه عینک کاربر جلوگیری می‌کند. در قسمت چانه، ماسک دارای طراحی دایره‌ای شکلی بوده و از نوارهایی مناسب و قابل تنظیم برای بسته شدن پشت گوش بهره می‌برد.

 

دومین ماسک، «Apple ClearMask» نام دارد که در واقع نخستین ماسک جراحی که موفق به دریافت تاییدیه «سازمان بهداشت جهانی» (FDA) شده است. این ماسک بدنه‌ای کاملا شفاف دارد و صورت از پشت آن پیدا است. در نتیجه برای استفاده توسط افراد ناشنوا و کم شنوا گزینه خوبی محسوب می‌شود.

ظاهرا تحقیقات کوپرتینویی‌ها برای توسعه ماسک از مواد مناسب برای فیلتر کردن هوا کماکان ادامه دارد و به همین نقطه ختم نمی‌شود. کارمندان شرکت طی دو هفته آینده ماسک‌های جدید را دریافت خواهند کرد. همچنین اپل قصد دارد به مشتریانی که از فروشگاه‌های این شرکت بازدید می‌کنند ماسک صورت ارائه بدهد.

براساس اعلام اپل به خبرگزاری بلومبرگ، تنها ماسک Apple Face Mask توسط کوپرتینویی‌ها طراحی شده است. طراحی ماسک   ClearMask با همکاری دانشگاه Gallaudet صورت گرفته است که قرار است در دور اول، ابتدا کارمندان اپل این ماسک را استفاده کنند. اپل درصدد است تا در آینده نزدیک، ماسک‌های شفاف دیگری نیز طراحی کند.

ویروس کرونا تاثیر زیادی بر تجارت صنایع مختلف در سراسر جهان گذاشته است. بسیاری از شرکت‌ها مجبور هستند نیروی کار خود به‌صورت دورکار در خدمت بگیرند و توید ماسک مناسب برای این نیروهای کاری از نیازهای مهمی است که باید بدان توجه شود.