رشد 110 درصدی سکه از ابتدای 99 / آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز 24 شهریور چقدر بود؟

تاریخ انتشار : دوشنبه، 24 شهريور 1399

قیمت سکه در ادامه افزایش قیمت دلار در بازار رو به افزایش بود. اما آیا این روند ادامه دارد؟ آخرین قیمت طلا تا پیش از امروز ۲۴ شهریور چقدر بوده؟  قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز یکشنبه ۲۳ شهریور با 27,400 تومان افزایش، یک میلیون و 197 هزار و 700 تومان معامله شد.

همچنین دنیای اقتصاد نوشت: هر اونس طلای جهانی هفته گذشته روندی خنثی داشت که ماحصل آن رشد 6/ 0 درصدی و قرار گرفتن در سطح 1940 دلاری بود. هفته گذشته داده‌های تورمی بخش تولیدکننده و مصرف‌کننده آمریکا بیش از مقدار مورد انتظار بود که سبب حمایت از بهای این فلز ارزشمند شد.

با این حال افزایش ارزش دلار آمریکا، به‌عنوان مانعی در مقابل رشد طلا ظاهر شد. در این میان انتظار برای تشدید فشارهای تورمی، سیاست‌های انبساطی جهت حمایت از اقتصاد و احتمال تشدید تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین سبب شده تا روند بلندمدت طلا صعودی دیده شود.

در هفته پیشرو نشست نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا (15 و 16 سپتامبر) برگزار خواهد شد. هر چند به نظر می‌رسد محدوده نرخ بهره هدف حفظ شده و سیاست‌های پولی آمریکا تغییری نکند اما لحن بیانیه می‌تواند بازارهای مالی را با نوساناتی همراه سازد.

رشد 110 درصدی سکه از ابتدای 99

تقاضای احتیاطی در بازار سکه سبب شد تا هر سکه طرح جدید ساعت 16 روز یکشنبه ضمن افزایش بهای 350 هزار تومانی (معادل 85/ 2 درصد) با قیمت 12 میلیون و 650 هزار تومان به فروش برسد. تقاضایی که از ترس افزایش بیشتر قیمت‌ها ایجاد شده است.

به این ترتیب بازدهی سکه از ابتدای سال 99 تاکنون از 110 درصد فراتر رفت. در این میان هر گرم طلای 18 عیار نیز با رشد قیمت 3/ 2 درصدی همراه شد. در تعطیلی بازارهای جهانی، دلار به مهم‌ترین سیگنال برای تعیین جهت سکه تبدیل شده است.

جایی که شاهد تداوم صعود بیش از 15 درصدی دلار از ابتدای شهریور تاکنون هستیم. در حال حاضر حباب سکه از 475‌هزار تومان فراتر رفته است و باید دید این روند صعودی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت.