چشم‌انداز طلا چطور است؟ / قیمت احتمالی طلا در 3 مهر 99

 آخرین وضعیت بازار طلا تا پیش از شروع بازار روز پنجشنبه سوم مهر ماه چگونه بوده است و آینده این فلز زرد چطور پیش‌بینی می‌شود؟

قیمت طلا  گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه دوم مهر ماه به 1.2 میلیون تومان رسیده است.

اما اوضاع در بازار سکه چطور بوده است؟

سکه پس از نوسانات زیاد در هفته‌های گذشته، روند افزایشی به خود گرفته است تا‌جایی که از ابتدای هفته تا روز چهارشنبه افزایش 600 هزار تومانی را در کارنامه هفتگی دارد. قیمت هر قطعه سکه تمام طرح جدید در روز چهارشنبه به ۱۳ میلیون و 220هزار تومان، رسید که افزایش 15/ 0درصدی معادل 20هزار تومان را نشان می‌دهد.

قیمت نیم سکه ۷ میلیون و 10۰ هزار تومان،و قیمت ربع‌سکه به ۴میلیون و 80 هزار تومان رسید که در مقایسه با آخرین قیمت 50 هزار تومان افزایش را در هرکدام از این قطعه فلز گرانبها نشان می‌دهد. دلار و طلا در بازار جهانی قطب‌نمای سکه هستند و این فلز زرد رنگ از این دو تاثیر می‌پذیرد. روند افزایشی این روزهای سکه نشان می‌دهد که این فلز گرانبها به کاهش قیمت طلا در بازار جهانی هیچ واکنشی نشان نداده است.

روند کاهشی طلا شدت گرفت

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی تحت تاثیر رشد ارزش دلار، برای سومین روز کاهش پیدا کرد.به دنبال تشدید مجدد تنش‌ها بین آمریکا و چین و در حالی که نگرانی‌ها از کندی ترمیم اقتصادی همچنان ادامه دارد قیمت طلا روز چهارشنبه اندکی افزایش داشت، اما تقویت ارزش دلار سبب شده تا قیمت طلا طی روزهای اخیر تضعیف شود.

قیمت هر اونس طلاروز گذشته (ساعت16 به وقت تهران) با 2/ 0درصد کاهش به 1882 دلار و 74 سنت رسید، اما قیمت طلا در معاملات آتی امروز 07/ 0 درصد رشد داشت و به 1909 دلار رسید.شاخص دلار آمریکا تحت تاثیر آمار اقتصادی مثبت و نگرانی‌ها نسبت به موج دوم شیوع ویروس کرونا در اروپا و انگلیس، در برابر ارزهای رقیب، به بالاترین حد در 8 هفته گذشته صعود کرد. دلار قوی‌تر طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر می‌کند