کمک سامسونگ به آمریکا برای حل مشکل کمبود تراشه

تاریخ انتشار : سه‌شنبه، 2 آذر 1400 13:25:09

گزارش‌ها حاکی است که شرکت سامسونگ الکترونیک اندکی پس از بازگشت جی وای لی، نایب رئیس این غول فناوری به کره جنوبی پس از سفرش به آمریکا، مکان کارخانه جدید تراشه‌ سازی خود را در این کشور طی هفته جاری میلادی اعلام خواهد کرد.

به گزارش نبض بازار، راشاتودی نوشت: گزارش‌ها حاکی است که شرکت سامسونگ الکترونیک اندکی پس از بازگشت جی وای لی، نایب رئیس این غول فناوری به کره جنوبی پس از سفرش به آمریکا، مکان کارخانه جدید تراشه‌ سازی خود را در این کشور طی هفته جاری میلادی اعلام خواهد کرد.

لی با مقامات ایالتی در واشنگتن دیدار کرد تا راه‌های بالقوه غلبه بر بحران کمبود تراشه را مورد بحث و بررسی قرار دهد. یونهاپ به نقل از افراد ناشناس در سامسونگ اعلام کرد که آنها همچنین در مورد مشوق هایی که در صورت ساخت کارخانه جدید در ایالات متحده به این شرکت ارائه می شود، بحث کردند.

بنا بر گزارش ها، شهر تیلور در ایالت تگزاس پس از ارائه مشوق ها از تمایل خود برای احداث کارخانه جدید در این شهر خبر داده است.

گفته می شود که سامسونگ در حال بررسی یک سایت در کنار تاسیسات موجود در شهر آستین، یک کارخانه در شهر ویلیامسون در نزدیکی تیلو، و کارخانه هایی در فینیکس، آریزونا و ایالت نیویورک است.

طبق گزارش ها، این شرکت قصد دارد 17 میلیارد دلار برای کارخانه جدید تراشه سازی خود در ایالات متحده هزینه کند.

لی در تاریخ 14 نوامبر برای اولین سفر خود پس از گذراندن دوران محکومیت به دلیل رشوه خواری این کشور را ترک کرد.

بر اساس بیانیه صادر شده توسط سامسونگ، این مدیر ارشد سامسونگ با ساتیا نادلا، مدیر اجرایی مایکروسافت، و اندی جاسی، مدیر عامل آمازون نیز دیدار کرد.

پیش‌بینی می‌شود که کمبود سریع نیمه‌رساناها، که تولید همه چیز از لوازم الکترونیکی خانگی گرفته تا خودرو را با مشکل مواجه کرده است، تا سال 2022 و احتمالاً پس از آن ادامه یابد.

طبق گزارش‌ها، این بحران به تنهایی 210 میلیارد دلار برای صنعت خودروسازی جهان در سال 2021 ضرر به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام