سبک زندگی چیست؟ (what is the lifestyle)

تاریخ انتشار : جمعه، 12 اسفند 1401 12:05:06

سبک زندگی ؛ علایق ، عقاید ، رفتارها و جهت گیریهای رفتاری فرد ، گروه یا فرهنگ است.

به معنای شیوهٔ زندگی خاص یک فرد، گروه، یا جامعه است. این اصطلاح نخستین بار توسط آلفرد آدلر روان‌شناس اتریشی استفاده شد.

سبک زندگی را فرهنگ آکسفورد، (راه‌های گوناگون زندگی فرد یا گروه) می‌داند.

سبک‌های زندگی مجموعه‌ای از طرز تلقی‌ها، ارزش‌ها، شیوه‌های رفتار، حالت‌ها و سلیقه‌ها در هر چیزی را در برمی‌گیرد. موسیقی عامه، تلویزیون، و آگهی‌ها همگی تصورها و تصویرهایی بالقوه از سبک زندگی فراهم می‌کنند. سبک زندگی فرد، اجزای رفتار شخصی او نیست، لذا غیرمعمول نیستند.

بیشتر مردم معتقدند که باید سبک زندگی‌شان را آزادانه انتخاب کنند.

تقسیم سبک زندگی یک عمل تجاری است که اطلاعات مربوط به مشتریان را به زیر گروه ها تقسیم و طبقه بندی می کند. این یک روند مداوم است زیرا تغییر جمعیت تغییر می کند و سلیقه ها با گذشت زمان ممکن است متفاوت باشد.

روندهای جدید و تغییرات اجتماعی مشخص می کند که مردم در آینده چه خواهند کرد یا چه می خواهند ، بنابراین مهم است که مراقب چنین تغییراتی باشید و مرتباً رویکردهای بازاریابی خود تعدیل کنید.

انواع مشاغل مربوط به سبک زندگی:

روانشناسی و مشاوره

این مورد خود به بخش های زیادی اعم از؛

  • روانشناس و مشاور کودک
  • مشاور خانواده
  • مشاوره ازدواج
  • روانشناسی بالینی
  • کار با بزه کاران و بزه دیدگان
  • مشاوره برای انتخاب شغل مناسب
  • مشاوره ی تحصیلی
  • و…

 پرستاری،مراقبت و مددکاری اجتماعی

یکی از مواردی که در سایت های فریلنسری مطرح خارجی به چشم میخورد،مددکاری و پرستاری است.این افراد که از سخت کوش ترین انسان های روی زمین هستند،از طریق وبسایت های مختلف ،میتوانند خدماتشان را ارائه دهند.

آشپزی(پر مخاطب ترین بخش سبک زندگی)

آشپزی و آموزش آشپزی از راه دور و همچنین سفارش غذا،یکی از مواردی است که بیشتر افراد با توجه به این که مدت زمان کمی برای آشپزی در خانه دارند و یا این که اصلا آموزشی در این موارد ندیده اند یکی از مسائل مهم در دنیای امروزه است.

آموزش از راه دور(مجازی)

یکی از پر بازدیدترین و پر مشغله ترین انواع بازاریابی سبک زندگی، این مورد است.

آموزش آنلاین ازراه دور برای کسانی مناسب است که وقتی برای کلاس رفتن های حضوری ندارند.

آن ها می توانند از این طریق به نوعی معلم خصوصی جذب کنند.

معلم های خصوصی هم در هر رشته ای که باشند، میتوانند به عنوان دورکار، در وبسایت وبوگراف عضو شوند.

چه عواملی باعث تغییر سبک زندگی ما می شوند؟

گفتیم که لایف استایل، از نحوه لباس پوشیدن تا انتخاب شغل را تحت الشعاع قرار می‌دهد. بنابراین در ادامه، به موارد مهمی که در زندگیتان وجود دارد و با کمک گرفتن از آن‌ها، می‎‌توان سبک زندگی را تغییر داد، اشاره می‎‌کنیم.

 

برنامه ریزی

برنامه ریزی از آن دسته موضوعاتی است که توجه نکردن به آن باعث می‌شود زندگیتان به سمت شکست، پیش برود. در سبک زندگی سالم، برنامه ریزی، مشخص کردن زمان و نحوه انجام کارها از اهمیت زیادی برخوردار است.

تغذیه

همین امروز امتحان کنید! بله، تغییر در تغذیه و مواد خوراکی مصرفی روزانه را امتحان کنید و از نتایج شگفت انگیز تأثیر تغذیه سالم بر مغز و افزایش بازدهی کارهایتان شگفت زده شوید.

نحوه تفکر و نگرش

اگر جهان را مکانی وحشتناک، تاریک و غم انگیز بدانید، به همین ترتیب زندگی اندوهناکی هم دارید. بنابراین، تغییر در نوع نگاه به مسائل و مشکلات زندگی باعث تغییر در شیوه زندگیتان می‌شود. تفکر خلاق و تفکر انتقادی در این قسمت کمک بسیاری به بهبود سبک زندگیتان می‌کند.

ناگفته نماند که عناصر دیگری در تغییر سبک زندگی شخصیتان دخیل اند. مواردی مانند: نحوه لباس پوشیدن، گرایشات مذهبی و اخلاقی، روابط فردی و اجتماعی، ورزش کردن و حتی چیدمان منزل یا محل کار.

یادگیری مهارت های نرم

در صورت فراگیری مهارت های نرم می‌توانید به صورت موثرتری از دانش و تخصصتان استفاده کنید. همچنین این مهارت ها باعث بهبود تعامل شما با اطرافیانتان شده و به دلیل اینکه از فعالیت های شغلی و تحصیلی خود لذت بیشتری می برید، باعث می شود سبک زندگی شادتری را تجربه کنید.

امیدوارم که این مقاله مورد پسند شما دوستان قرار گرفته باشد.