نبض ارز بانک بورس

نبض صنعت و تجارت

نبض مسکن

نبض خودرو و قطعات

 • زمان قرعه‌کشی طرح یکپارچه خودرو/ اولویت‌بندی تحویل خودرو مشخص شد

  متقاضیان خرید خودرو می‌توانند بعد از ظهر امروز با مراجعه به سایت سامانه فروش یکپارچه از جزئیات زمان تحویل خودروهای خود مطلع شوند.

 • آخرین مهلت ثبت نام خرید خودروهای داخلی/ سامانه یکپارچه باز شد

  سخنگوی وزارت صمت با بیان این که جزئیات قیمت جدید خودروها امروز اعلام می شود گفت: یا این کار را شورای رقابت انجام می دهد یا وزارت صنعت نامه شورای رقابت را اطلاع رسانی می کند.

 • خودروهای ایرانی در راه روسیه

  دبیر انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی و سفیر ایران در روسیه هفته گذشته، در جلسه‌ای آنلاین پیرامون مسائل اقتصادی به‌ویژه در حوزه صنعت خودرو و قطعات صحبت کردند که ضمن آن تاکید شد که قراردادهای صنعت خودرو و قطعه‌سازی ایران و روسیه روند رو به رشدی دارد و دو کشور در مسیر تعامل بیشتر با یکدیگرند و پس از طی مراحل لازم، شاهد حضور خودروهای ایرانی در مسکو و همکاری‌های خودرویی فی‌مابین دو کشور خواهیم بود.

 • حذف شبانه یک طرح بنزینی

  ​مالک شریعتی سخنگوی کمیسیون انرژی که به دنبال تصویب تخصیص سوخت به خانوارهای فاقد خودرو است، گفته است گروهی در مجلس اجازه نمی‌دهند این موضوع، در بودجه سال آینده قرار بگیرد. وزارت نفت هم البته مخالف این برنامه است که همین موضوع، منجر به بروز اختلافاتی میان مجلسی‌ها و دولت شده است.

نبض انرژی

 • قیمت نفت امروز 5 اردیبهشت 1402/ چین روند بازار را دگرگون می‌کند؟

  قیمت نفت برنت امروز و در لحظه تنظیم این گزارش با نرخ حدودا 82 دلار در هر بشکه معامله شد. معاملات نفتی در مقایسه با هفته گذشته با بیش از پنج درصد کاهش همراه بوده است که به نظر می‌رسد ناشی از نگرانی‌های از افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی بزرگ جهان باشد.

 • هشدار کمبود آب در پی کاهش 33 درصدی بارندگی‌

  رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی با پیش‌بینی تابستان گرم‌تر از سال گذشته، وی با تاکید بر اینکه فروردین‌ماه بسیار کم‌بارش بود، اظهارکرد: دو هفته اول اردیبهشت می‌تواند از نظر بارندگی‌ها شرایط بهتری نسبت به دو هفته دوم داشته باشد

 • اطلاعیه مهم شرکت ملی پخش درباره کارت سوخت

  شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در پی انتشار اخبار ضد و نقیض در فضای مجازی در مورد محدودیت‌های اعمال شده در کارت‌های اضطراری جایگاه‌های عرضه سوخت، مواردی را مطرح کرد.

 • چشم انداز بازار نفت تا سال 2040 / جایگاه ایران کجاست؟

  یکی از موضوعات اصلی این روزهای کشورهای توسعه یافته حرکت به سوی استفاده از انرژی‌های تجدید‌پذیر است. در حالی که با رخ دادن چنین اتفاقی سوخت‌های فسیلی به حاشیه می‌رود و منبع درآمدی کشورهای نفت‌‌خیز تحت الشعاع قرار می‌گیرد. حال باید دید چشم‌انداز بازار فروش نفت ایران در این میان قرار است چگونه ترسیم شود؟

نبض فناوری

گوناگون